Misyonumuz

Daima insana ve insan sağlığına değer katmayı ilke edinmiş olan Melis Arı Çiftliği Ltd. Şti. “FER” markası ile en doğal, en kaliteli ve en saf ürünleri kullanıma sunmayı insanımızın en doğal hakkı olarak benimsemiştir.

Vizyonumuz

Yaşama sağlık katan, insan sağlığına değer veren ve doğallıktan asla ödün vermeyen şirketimizin hizmet kalitesini artırarak markalaşma ve kurumsallaşma yolunda hızla ilerleyerek devam edecektir.

Şifası özünde saklı, organik ve doğal arı ürünlerinin önemini halkımıza anlatmaya devam edecek ve kullanımını yaygınlaştırma çalışmalarını sürdürecektir.

Katkısız ürünlermizin kişi başına düşen üretim miktarımı arttırma yolunda çalışmalar sergilenecektir. İç Pazar payımızı arttırmakla beraber, ihracat yapılan ülke sayısıda yükselecektir. Sağlıklı, dirençli, güçlü ve başarılı nesillerin oluşmasına katkıda bulunacaktır.

Sunduğumuz tüm ürünlerimizde, güvenilir gıda hijyenik koşullar, kalite ve tat farkı ile,bilinçli tüketici iletişimini sürdürmeyi hedeflemekteyiz.

1990 yılında kurulan Melis Arı Çiftliği Fer markası ile arı ve arı ürünlerini üretmeye başladı. Yönetim Kurulu Başkanımız Melih Fer Solmaz, baba mesleği olan arıcılık sanatına inovasyon getirerek Türkiye’de bir çok kitleye apiterapi ürünlerini tanıtan kişi olmuştur.

- Sektöre ilk ISO 22000 belgesini alan
-Ülkemizde ilk Apiterapi (arı ürünleri ile destek tedavi) yöntemini kullanan,
-İlk olarak arı ürünlerini “butik” tarzı yöntem ile insanımızın kullanımına sunan,
-2011 - 2012 – 2013 yıllarında Güvenilir Gıda Ödülü,
-2013-2014 TÜSİAV Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü,
-Apomondia 2017 Dünya üçüncülüğü ödülü,
-BRC Global Certifica belgesine sahip,

Kurucumuz Sayın Selçuk Solmaz Kurucularından olduğu Ankara Arıcılar Birliği Başkanlığı görevini halen devam ettirmektedir.